Nowa inwestycja LIM Data Center: rozmowa z Witoldem Walczakiem – Kierownikiem Działu Technicznego

Nowa inwestycja LIM Data Center: rozmowa z Witoldem Walczakiem – Kierownikiem Działu Technicznego

Przed nami kolejna już rozbudowa LIM DC. Poprzednio powiększyło się o niemal 100 kolejnych szaf telekomunikacyjnych. Jak to będzie wyglądało tym razem?

Nowa przestrzeń kolokacyjna – LIMDC3 – pomieści prawie 120 telekomunikacyjnych szaf.

Szybka komercjalizacja LIMDC2, który oddaliśmy do użytku w lutym 2022, roku przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. W konsekwencji Zarząd LIM podjął decyzję o przyspieszeniu prac nad kolejną kolokacją. Pracę nad kolejnym Data Center rozpoczęliśmy więc biorąc pod uwagę zapotrzebowanie klientów na miejsce pod swoje urządzenia w budynku LIM.

Kiedy planowany jest koniec inwestycji?

Prace nad budową LIMDC3 mogliśmy powierzyć temu samemu, sprawdzonemu wykonawcy – firmie Sanin. W związku z tym wszystko przebiega niezwykle sprawnie i możemy z dużą pewnością powiedzieć, że oddanie do użytku nowej przestrzeni nastąpi pod koniec 2022 roku.

Czy klienci mogą już dokonywać rezerwacji?

Jesteśmy na końcowym etapie komercjalizacji LIMDC2 co oznacza, że już możemy otwierać kolejny etap, związany z LIMDC3. Wszystkich chętnych zapraszamy zatem do współpracy.

Co sprawia, że kompleks LIM jest tak dobrym miejscem do świadczenia usług typu Data Center?

Bogata i długa historia wraz z długoletnim doświadczeniem w działaniu w tym segmencie. To stawia nas w gronie najlepszych lokalizacji DC na polskim rynku kolokacyjnym. Olbrzymią przewagą LIM DC jest obecność dużej liczby operatorów telekomunikacyjnych dostępnych w naszych kolokacjach. Dla wielu klientów jest to wystarczająca zachęta do korzystania z naszych usług.

Jakie rodzaje połączeń mogą realizować klienci LIM DC?

W ramach nasze oferty kolokacyjnej oferujemy możliwość interconectorów ze wszystkimi naszymi Najemcami w każdej kolokacji. Listę klientów można znaleźć na naszej stronie: https://www.limdc.pl/

Jakie usługi dodatkowe świadczy LIM DC?

Oprócz wynajmu miejsca pod szafy telekomunikacyjne i patchingu oferujemy również dzierżawę poszczególnych unitów pod instalacje urządzeń w naszych własnych szafach.

Dziękujemy bardzo za rozmowę.

Udostępnij post: