Kancelaria prawna w LIM Center: wywiad z Panem Jackiem Czarnohorskim, założycielem firmy prawniczej Czarnohorski i Partnerzy

Kancelaria prawna w LIM Center: wywiad z Panem Jackiem Czarnohorskim, założycielem firmy prawniczej Czarnohorski i Partnerzy

Od jak dawna kancelaria Czarnohorski i Partnerzy ma swoją siedzibę w LIM Center?

Od naszej przeprowadzki minął niemal miesiąc, zatem jeszcze dość krótko. Znam jednak LIM Center od wielu lat i wielokrotnie tu bywając wiedziałem, że to miejsce dla mnie. Bardzo dobrze się tu czuję i chyba pierwszy raz mam przekonanie, że jako firma jesteśmy we właściwym miejscu. 

Jakiego rodzaju klientów obsługuje kancelaria i kto może skorzystać z Państwa usług?

Jesteśmy kancelarią butikową. Obsługujemy wybranych klientów premium. Z większością z nich mamy długoletnie umowy stałej współpracy, a nowi klienci przychodzą do nas z polecenia. W związku z tym nie musimy pozyskiwać ich sami, ani konkurować na rynku ceną. Wychodzę z założenia, że garnitur powinien być szyty na miarę. W naszej kancelarii chcemy, by klient poczuł i zobaczył najwyższy poziom naszej sztuki zawodowej i oferowanych przez nas usług.

Mam bogate doświadczenia jako partner w większych kancelariach. Przekonałem się, że działając w takim modelu niezwykle trudno jest gwarantować klientom rzeczywiście najwyższą jakość. Mając pod sobą 30 prawników nie da się monitorować wszystkich spraw i tego, co rzeczywiście wychodzi do klienta.

Zakładając własną kancelarię chciałem tego uniknąć.

W jakiego typu sprawach się Państwo specjalizujecie?

Specjalizujemy się w nieruchomościach, inwestycjach budowalnych i infrastrukturalnych, a także w sprawach o przestępstwa gospodarcze. Wybranym i zaufanym klientom oferujemy również wsparcie w zakresie prawa rodzinnego, prawa instytucji finansowych, czy prawa pracy. Współpracujemy również ze spółdzielniami mieszkaniowymi.

Specjalizujemy się też w sporach i arbitrażach, a także możemy reprezentować naszych klientów w procesach sądowych za granicą. Osobiście wielokrotnie uczestniczyłem w takich postępowaniach, więc międzynarodowe prawo karne to coś, na czym znam się bardzo dobrze.

Co miało dla Pana największe znaczenie w podejmowaniu decyzji o przenosinach do LIM Center?

O przeprowadzce właśnie tutaj myślałem już 10 lat. Zawsze ceniłem lokalizację kompleksu i to, jak dobrze jest skomunikowany. W mojej działalności bardzo często podróżuję, również pociągami, więc sąsiedztwo Dworca Centralnego to dla mnie duże ułatwienie. Dodatkowo w budynku działa kilka restauracji, jest centrum medyczne, są sklepy, czy choćby apteka i to również olbrzymia wygoda. 

Kiedy podjęliśmy już decyzję o przenosinach spodobała nam się również Państwa oferta i możliwość wynajęcia zarówno mniejszych jak i większych lokali. Po kilku tygodniach działalności w LIM mogę również powiedzieć, że bardzo wysoko oceniamy obsługę administracyjną, która szybko reaguje, jest zawsze blisko, a jednocześnie jest bardzo dyskretna.

Co według Pana cechuje dobrego prawnika?

Poza doskonałą znajomością prawa i procedur, co przekłada się bezpośrednio na jakość usługi, mogę wskazać 3 kluczowe czynniki: po pierwsze dostępność, z czym z różnych względów bywa niestety bardzo źle. Ja nie mam problemu z opublikowaniem swoich danych kontaktowych w Internecie, a nie jest to praktyka nazbyt częsta. Druga rzecz to dyskrecja. Trudno mi wyobrazić sobie dobrego prawnika, który nie będzie umiał zachować sekretów swoich klientów dla siebie. Trzecia rzecz to umiejętność zrozumienia potrzeb klienta.

Jak widzi Pan przyszłość swojej kancelarii w LIM Center?

W ciągu swojej kariery przerobiłem już 7 lokalizacji i muszę powiedzieć, że w LIM Center czuję się najlepiej. Planujemy być tutaj do końca 2025 roku, a jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, to mam nadzieje, że i dłużej.

Serdecznie dziękujemy za rozmowę. 

Udostępnij post: